Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 32 yaşındaki hamile Ebru Tireli'ye spor yaptığı parkta saldıran Mehmet T. serbest bırakıldı.

Ebru Tireli yaşadıklarını "Hamileyim, ne olur vurma diyerek yalvardım. Ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı. Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Bir an bebeğimi kaybettiğimi düşündüm. Sonra birden beni bırakıp kaçtı" ifadeleriyle anlatmıştı. “Yürümeyeceksin burada” diyerek Tireli’ye saldıran zanlı delil durumu değişikliği ile serbest bırakıldı.

Delil durumu değişikliğinden serbest bırakıldı

Mehmet T.'nin avukatı Melike Ören Tak, Mehmet T.'nin arabasının olay günü evinin önünden ayrılmadığına dair kamera kaydının mahkemeye sunulması üzerine delil durumu değişikliği dikkate alınarak serbest bırakıldığını aktardı.

Tak, "Müvekkilimin tutukluluğundan sonra olayda kullandığı ileri sürülen aracın saldırı anında evinin önünde durduğuna ait güvenlik kamerası görüntüleri bulduk. Bunun üzerine delil durumu değişikliği olduğu için savcılığa itirazda bulunduk. Emniyet kaynaklarının da yaptığı incelemede bu görüntüler doğrultusunda delil durumu değişikliğniden dolayı müvekkilim serbest kaldı. Gerçek saldırganın yakalanması için de emniyet titiz çalışmalarını sürdürüyor" dedi.