Dilara Gürcü, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi olan trans ve engelli kadın Ece Dalaman İndiegogo üzerinden yazdığı bir yazıyla destek kampanyası başlattı.

Yazısında şu satırlar yer alıyor:

‘Trans ve engelli bir kadın olan Ece Dalaman'a kendi ayakları üzerinde durabilmesi için destek olalım! 

Sizleri tüm hayatını mücadele ederek geçirmiş olan trans kadın Ece Dalaman ile tanıştırmak istiyorum. Ben onunla Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu sayesinde tanıştım. Ece, Almanya'da doğmuş ancak cinsel kimliğini kabul etmeyen ailesinden gördüğü baskı yüzünden 14 yaşında İstanbul'a kaçmış ve sokaklarda yaşamaya başlamış. Trans kimliği yüzünden iş bulamayan ve seks işçiliğine başlayan Ece 2014 yılında kaldırımda yürürken bir şoförün yoldan sapması üzerine eziliyor ve belden aşağısı sakatlanıyor. Şu an %70 engelli olan Ece "arabam" dediği tekerlekli sandalyesi üzerinde, Taksim'de seyyar satıcılık yapıyor. Ece'nin hikâyesini yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ece'nin kendini güvenli hissettiği tek yer İstanbul'da oturduğu mahallesi. Aylık 1000 TL kira ödediği evinde güvenli yaşayabiliyor, ancak seyyar satıcılıktan elde ettiği gelirle sadece geçimini sağlayabiliyor. Ece'nin tek bir hayali var o da züccaciye dükkânı açmak. KOSGEB'de Girişimcilik eğitimini tamamlayan ve sertifikasını alan Ece'nin herhangi bir sermayesi yok.

Ece'nin 2017 yılında hayali gerçekleştirebilmesi için ona destek olalım istedim. Bir yıllık ev kirasını ödeyerek maddi durumunu biraz rahatlatabilir, hayalindeki dükkânı açabilmesine nispeten önayak olabiliriz. Ece'ye yapacağımız kira yardımı onun hayatını değiştirebilmesi için bir adım olacak! Bunu beraber başarabileceğimize inanıyorum!’

Destekler Twitter üzerinden de duyurulmaya devam ediyor:

Kampanyaya ulaşabilmek ve destek verebilmek için:

Trans ve engelli bir kadın olan Ece Dalaman'a kendi ayakları üzerinde durabilmesi için destek olalım!