Gaziantep'in AKP'li Şahinbey Belediyesinin dağıttığı kitap, kadınlarla ilgili taksiye mecbur kalmadıkça yalnız başlarına binmemeleri gerektiğini söylüyor. Eğer kadınlar taksiye binerse de arka koltuğa binmelerini yazan kitapta, "Bir hanımın mecbur kalmadıkça taksiyi tercih etmemesi en güzelidir" ifadeleri yer alıyor. Ayrıca kitapta "Fuhuş kapısı önce bakışla aralanır" sözlerine de yer veriliyor.

Üçüncü bir kişi daha olmalı

Kitap, nişanlı çiftlerin birbirlerine dokunmaması gerektiğini, bir araya geldiklerinde ise ortamda üçüncü bir kişinin daha olması gerektiğini savunuyor.

TRT uyuşturucunun parçası

Televizyonu da bir "uyuşturucu" olarak nitelendiren kitap, TRT'yi de bu uyuşturucunun bir parçası olarak nitelendiriyor. Televizyonun ardından dergi ve gazetelerin de "uyuşturucu" olduğu belirtiliyor. Kitap "resmi uyuşturucular" olarak da futbol ve piyangoyu sıraladı.

Söz konusu "Kadın ve aile ilmihali" isimli kitap Şahinbey Belediye Meclisi'nde de tartışmaya yol açtı.

Mecliste kitabın okunmasına izin verilmedi

CHP'li Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Belediye Meclis Başkanı'na kitabı göstererek inceleme başlatılmasını istedi. Kitaptan bölümler okumak isteyen Kalkan'a Meclis Başkanı izin vermedi. Başkan, itirazını yazılı yapmasını isteyerek Kalkan'ın konuşmasını engelledi.

(Fotoğraf: D&R)

Okul kütüphanesinde skandal kitap: Başı açık kadın erkeği tahrik ediyor

Ensar kitabı okullara gönderildi: Bebeklere namaz kıldırın

Kütahya Belediye Başkanı, kadın düşmanı kitabı savundu: Şimdiye dek şikayet almadık