Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, 4 Ocak gecesi saat 23:30 sıralarında  Ankara Etimesgut’ta bir kadın bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde cinsel saldırıya uğradı, ardından “Birine söylersen seni bulur yine tecavüz eder, sonra da boğazını keserim” diye tehdit edildi.

S., savcılıkta verdiği ifade de şunları söyledi:

“Otobüsten inmek istedim, indirmedi. ‘Uslu duracaksın, yoksa boğazını sıkar, seni öldürürüm’ diyerek, boğazımı sıkıp tecavüz etti."

Saldırgan sürücünün kendisini tehdit ettiğini ve detaylı sorular sorduğunu anlatan S., şöyle devam etti: ‘Seni bir daha ne zaman görürüm?’ dedi, telefon numaramı istedi. Numarayı vermedim. Soyadımı, nerede çalıştığımı sordu. ‘Polise veya birine söylersen seni bulurum, tecavüz ederim, boğazını keserim’ dedi. otobüsten indiğimde ilk gördüğüm binaya girip polisi aradım.”

İfadesi çelişkilerle dolu

Sürücü İbrahim T. ise S.’nin şikayetinin ardından savcılığa çağrıldı. Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildiğinde çelişkili bir ifade veren İbrahim T., S’nin otobüse bindikten sonra kendisine “Sokak arasına gir, karanlık bir yer bul, aracı durdur ve sonra yanıma gel” dediğini iddia etti.

T.,’rıza’ iddiasına sığınarak, “Kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Sonra vazgeçti ve ‘Bırak yapma’ dedi. Bana daha önce ‘Seni seviyorum’ dediği için zorla tecavüz ettim” diye konuştu.

İbrahim T., ‘şikâyet etmesin diye’ S.’nin bir fotoğrafını çektiğini de söyledi. Ayrıca kadının alyansını alan T, “Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim” dedi.

İbrahim T. ifadesinin ardından mahkeme tarafından tutuklandı.