Ankara’da, geçen hafta bir özel toplu taşıma aracında S. adlı kadına cinsel saldırıda bulunan İbrahim T. adlı şoför hakkında ‘hakaret, tehdit, şantaj, mala zarar verme’ gibi 48 ayrı suç dosyasının olduğu ve üç ayrı cinsel istismar suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

Aynı zamanda S.’nin cinsel saldırıya uğradığı otobüsün delilleri yok etme amacıyla hemen sefere çıkarıldığı iddia edildi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre,  S.’nin avukatı Hüsniye Şimşek’in başsavcılığa verdiği dilekçede, İbrahim T.’nin öldürme kastıyla hareket ettiği iddia edildi ve “Hakkında onlarca suçtan dosya bulunduğu ve suç işlemeyi, yasalara karşı koymayı itiyat haline getirdiği görülecektir” denildi.

Avukat Şimşek ayrıca, olay sonrası S. ile saldırgan arasında ‘ilişki olduğunu’ iddia eden Ankara Şehiriçi Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş hakkında da şikâyetçi oldu.

Dilekçede, S.’ye cinsel saldırıda bulunan aracın da delillerin yok edilmesi amacıyla temizlenerek apar topar sefere çıkarıldığı anlatıldı.

Ne olmuştu?

Ankara Etimesgut’ta bir kadın bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde cinsel saldırıya uğramış, ardından “Birine söylersen seni bulur yine tecavüz eder, sonra da boğazını keserim” diye tehdit edilmişti.

Ankara'da otobüs şoförü kadın yolcuya cinsel saldırıda bulundu: Anlatırsan boğazını keserim

Ankara Kadın Platformu Yüksel Caddesi'nde eylem yaptı: 'Tacize, tecavüze karşı her yerdeyiz'