İzmir'in Dikili İlçesi'nde yaşayan 58 yaşındaki Yahya Cengiz Küçük ve 32 yaşındaki Işık İkizoğlu geçen Eylül ayında şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmıştı. İkizoğlu 10 yaşındaki kızı ile birlikte ayrı yaşıyordu.

Tehditleri polise 3 kez bildirdi

Sözcü’den Gökmen Ulu’nun haberine göre, dün sabah saatlerinde Işık İkizoğlu, kızını okula bırakmak için yola çıktı. Okula geldiğinde, eski eşi Yahya Cengiz Küçük’ün orada beklediğini gördü. Telefon ile 155 Polis İhbar Hattı’nı arayan Işık İkizoğlu, korktuğunu ve kızını okula bırakamadığını söyledi. Bunun üzerine polis, okula giderek, Küçük’ü ekip aracına aldı ve uzaklaştırdı. Çocuk derse girdikten sonra, Küçük, eski eşi İkizoğlu’na, okul yakınındaki bir kafeteryada oturup konuşmak istediğini söyledi. Çay bahçesinde oturan eski çiftin arasında tartışma başladı. İkizoğlu, buradan ayrılarak Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti ve eski eşi Küçük’ün kendisini ölümle tehdit ettiğini ifade ederek şikayetçi oldu. 

Doktor ‘darp yok’ dedi           

Işık İkizoğlu’nun şikayetinde Küçük’ün kendisini darp ettiğini polis tarafından rapor için hastaneye götürüldüğü, muayene eden doktorun ise darp tespiti olmadığını rapor ettiği öğrenildi. İkizoğlu işlemlerinin ardından çarşıda Küçük ile yine karşılaştı. Tekrar tartıştılar. Bunun üzerine İkizoğlu bir kez daha polise giderek ölümle tehdit edildiği ihbarını bir defa daha yaptı.

Polis, şikayet üzerine Küçük’ü telefon ile arayarak Emniyet Müdürlüğü’ne çağırdı. Küçük’ün de ifadesi alındı. Tartışma polis merkezinde de sürerken, Küçük’ün, “Bana çocuğumu göstermiyor” dediği, İkizoğlu’nun ise hakaret ve ölüm tehditleri nedeniyle eski eşine güven duymadığını söylediği öğrenildi.

İfade işlemlerinden sonra Küçük ve İkizoğlu ayrı ayrı karakoldan çıktı. İkizoğlu evine gitti. Ardından Yahya Cengiz Küçük de İkizoğlu’nun evine gitti. Saat 16:00 sıralarında, Küçük, Işık İkizoğlu’nun kafasına çekiç ile vurarak, İkizoğlu’nu öldürdü.

Yahya Cengiz Küçük’ün daha önce 90 gün evden uzaklaştırma cezası aldığı da öğrenildi.

(Fotoğraf: DHA)