Geçtiğimiz pazar günü "kıyafetime karışma" diyerek Kadıköy'de buluşan kadınlar 6 Ağustos'ta Maçka Parkı'nda buluşma gerçekleştirecek. Pazar gününe çağrı yapmak için Maçka Parkı Nişantaşı Girişi'nde buluşan kadınlar adına açıklamalayı 29 Temmuz akşamı Maçka Parkı'nda kıyafeti bahanesiyle saldırıya uğrayan Çağla Köse yaptı.  
 
Pazar günü gerçekleşecek buluşmanın programına ilişkin yapılan açıklamada buluşmaya dair detaylar verildi. Buluşmanın saat 15.00'da piknikle başlayacağıı, saat 17.00'da ise kadın forumu gerçekleştirilerek kadınların sorunları hep birlikte konuşularak çözüm yolu bulunacak. Forumun ardından ise saat 20.00'de sanatçılar tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. 


Öte yandan açıklamanın devamında müftülüklere imam nikahı kıyma yetkisi verilmesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunuldu. Kadınlar bu yasa tasarısını kabul etmediklerini belirterek "Ayşegül gibi, Çağla gibi kadınların yaşam tarzlarına saldırılara şimdiye kadar izin vermedik, kıyafetime karışma dedik; bundan sonra da lailkliği tamamen ortadan kaldırmaya çalışan bu düzenlemeye izin vermeyeceğiz." denildi.