Görücü usulü ile 17 yıl önce dini nikahla evlendirildiği eşinden sürekli şiddet gören ve bunun sonucunda 11 parmağı kesilen 5 çocuk annesi 35 yaşındaki Gülfidan Sepil, Van'da yeni bir hayat kurma çabası içinde.


Olayın medyaya yansımasından sonra olanları anlatan Sepil, çocuklarına kavuşmak istediğini belirtti. Öte yandan Sepil, konuşmasının devamında hâlâ tehdit edildiği vurgulayarak "O caniyi de bir an önce hapse atsınlar, cezasını bulsun" dedi.
 
"Hâlâ tehdit ediyor"

Devlet kurumlarının kendisine sahip çıkma sözü verdiğini anlatan  Sepil, "O caniyi de bir an önce hapse atsınlar, cezasını bulsun. Ablalarımı, ailemi sürekli tehdit ediyordu, şu an bile tehdit ediyor. Gördüğüm şiddet yüzünden 3 kez ameliyat oldum, perişanlık çektim. Bakanlık bizi aradı konuştuk sonuna kadar benim yanımda olduklarını söylediler. Benim devletten istediğim o caniyi yakalasınlar, o zaman ben rahat ederim. O cani evimizi başımıza yıktı. Allah onu kahretsin. O beni yavrularımdan etti. Ben o yavruları dünyaya getirdim, büyüttüm. Çocuklarımı yanımda istiyorum" şeklinde konuştu.
 
(Kaynak: DHA)