Kadınların ve çocukların yaşamlarına yönelik saldırılar her geçen gün artırken bir yenisi de internet üzerinden paylaşılan dini sohbetlerden geldi. Dini sohbet adı altında paylaşılan çeşitli videolarda verilen bir takım fetvalar izleyenlerde şok etkisi yarattı.

İmam Ahmet Vakfı logosu ile yaptığı dini içerikli sohbetleri Youtube üzerinden 'Ebu Zerka' adıyla bir videonun paylaşıldı. 

Geçtiğimiz ocak ayında paylaşılan videoda 'Ebu Zerka' isimli şahıs, çocuk yaştaki kızlarla evlilik konusunda Müslüman din adamlarının yaptıkları savunmaların "Eziklikten' kaynaklandığını, 9 yaşındaki çocukla evlilik konusunda dinen bir sakınca olmadığını hatta 1 yaşındaki çocukla bile evlenilebileceğini söylüyor.

"9 yaşındak kızla evlenmek dinen caizdir"
 
Kendisinin 9 yaşındaki çocuğunun evliliğine izin vermeyeceğini, ikinci eş olarak evlenmesini de istemeyeceğini söyleyen 'Ebu Zerka' "Ama bu dinen caiz olmadığı anlamına gelmez" diyerek çocuk yaşta evliliğe karşı çıkanların 'müşrikler' ve 'ateistler' olduğunu ancak bunun da bilimsel bir temeli olmadığını iddia ediyor.
 
"Din izin verseydi anne veya kızla da evlenilebilirdi"
 
Konuşmasında daha da ileri giden Ebu Zerka bir kişinin annesi veya kızıyla evlenmesinin bilimsel olarak bir sakıncası olmadığını ancak dinin buna izin vermediği için evlenmenin caiz olmadığını söylüyor. Ebu Zerka, dinin izin vermesi halinde bunun da sakıncası olmadığını ifade ediyor.