Eğitimde hızla artmaya devam eden gericileşme politiklarına her geçen gün bir yenisi gelmeye devam ediyor.

BirGün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre imam hatiplerde okutulan Fıkıh Okumaları dersinin, Teknoloji ve Tıp başlıklı 6'ıncı ünitesinde yer alan kürtaj bölümünde “Kürtaj annenin veya bir başkasının maddi veya manevi müdahalesi ile ceninin henüz rahimdeyken veya rahimden dışarı çıkarılarak öldürülmesidir" denildi.

"Kadının ruh sağlığı bozulur"
Kürtajın yasak ve günah olduğunun anlatıldığı kitapta kürtaj yapan kadınların ruh sağlığının bozulduğu belirtilirken kürtaj," "Gayrimeşru ilişki sonucu hamile kalan, hayat standardını düşürmemek için ikinci ya da üçüncü bebeği istemeyen, anomali (engelli-beyin özürlü) bir çocuğa hamile olduğu söylenen kadınlar için de bir kurtuluş yolu olarak gösterilmektedir." olarak tanımlandı. 

"İslam, tıbbi bir gerekçe bulmadıkça kürtaj yapılamaz"


İslam'da kürtajın yerine değinilen bölümde "Ayet ve hadislerde yer alan genel prensipler ve özel hükümler, anne karnındaki ceninin dinen meşru sayılan haklı bir gerekçe olmadan düşürülmesine, aldırılmasına ve gebeliğe son verilmesine müsaade etmez." denildikten sonra "Bu itibarla İslam, annenin hayatını doğrudan etkileyecek tıbbi bir zaruret bulunmadıkça anne karnındaki çocuğun düşürülmesini veya aldırılmasını kabul etmemektedir" ifadeleri kullanıldı.

"Anne ve çocuğun hayatı eşit olduğu için riskli durumlarda bile yapılamayabilir"

Kürtajın İslam dinin göre cinayet olduğu söylenen kitapta, “İslam’a göre ana rahmindeki çocuğu (cenini) herhangi bir döneminde öldürmek, düşürmek, aldırmak cinayettir. Bu cinayeti kasten işleyenlerin cezası üzerinde eski fakihlerin farklı görüşleri olsa da “cezası yoktur” diyen bir fakih yoktur. Çocuğun ana rahminde sağ olduğu, müdahale ile öldüğü sabit olursa cezası cinayet işlemiş birine verilen ceza gibidir. Bazı fakihlere göre bu ceza, tam diyettir. Ama, ana rahminde sağ olduğu bilinen çocuğun (ceninin) bir müdahale ile öldürülmesi ve çıkarılması, bazı fakihlere göre, yalnızca annenin hayatını kurtarmak için uygun görülmüştür. Diğer fakihler, bu iki hayatı birbirine eşit gördüklerinden bu durumda bile- çocuğun öldürülerek, parçalanarak çıkarılmasını doğru bulmamıştır” denildi.

Semah: Halk oyunu

Ancak skandallarla bunlarla bitmiyor Odatv'de yer alan habere göre ilkokul 2. sınıf Hayat Bilgisi kitabında "Çalışma Zamanı” başlığı altında çocuklara “Fotoğraftaki oyunların adlarını yazınız” deniyor. Kitapta dört adet fotoğraf yer alıyor. Fotoğraflarda, zeybek, horon ve halay oynayanlar görülüyor. Bir diğer fotoğrafta ise semah çekenler görülüyor.