Vatan’dan Esra Can Sinav’ın haberine göre, lezbiyen çift Aynur O. ve Emine G. 27 Eylül 2017’de 2 arkadaşıyla birlikte Manisa Alaşehir’de bir tepeye çıktı. Çiftin yanından ayrılan arkadaşları kısa süre sonra Emine’nin 16 yaşındaki kardeşiyle geri geldi. Kız arkadaşının kardeşi ve arkadaşları tarafından darp edilen lezbiyen çifte daha sonra ailenin diğer üyeleri de saldırdı.

‘Babası ehdit etti’

‘Yerden kalkamaz hale gelince çocuk babasını’ aradı diyen Aynur O. yaşadıkları anlattı: 10 dakika sonra sevgilimin babası ve üvey annesi geldi. İlk önce yumrukladılar. Sonra babası vücuduma dokunarak beni taciz etti. ‘Eğer görüşmeye devam ederseniz, sana tecavüz ederim’ diyerek beni tehdit etti. Bayılınca da beni arabayla evimin önüne atıp gitmişler. Hastanede gözümü açtım. Hemen darp raporu aldım ve polise, jandarmaya şikayette bulundum. Polisi arayarak kız arkadaşım Emine’nin adresini verdim o da şikayetçi oldu ve evden ayrıldı. Benim elmacık kemiklerimde ve burnumda kırıklar var. Vücudumun her yerine darbe aldım. Kız arkadaşımın da kafatasında ezikler var. Şikayetimiz üzerine sadece ifadeleri alındı ve bırakıldılar. Dava açacağız”

Destek anneden geldi

Üniversite 1. sınıf öğrencisi Aynur O., kız arkadaşı Emine G.’nin ailesinden öldüresiye dayak yedi. Olayın ardından iki genç kız polise şikayette bulundu ve yaşanılanları sosyal medyadan paylaşarak destek istedi. Aynur O. Konya’da kaldığı yurttan uyarı aldı. Yurt müdürü, trans bir bireyin kız yurdunda kalamayacağını söyledi.

'Hakkını arayacağım'

Posta’nın haberine göre, Gencin annesi Nevin O. ise çocuğunu yalnız bırakmadı. 14 yaşından beri Aynur’un kendini böyle hissettiğini ve cinsiyet değiştirmek için 5 yıldır psikolojik olarak destek aldığını belirtti. Olayın duyulmasının ardından bazı kişilerin kendileriyle iletişimi kestiklerini söyleyen Nevin O. “Her ne olursa olsun çocuğumun arkasındayım. İster kız ister erkek. Ben ondan utanmıyorum. Bilakis onun bu medeni cesaretinden dolayı gurur duyuyorum. Sonuna kadar onun arkasındayım. Kanuni yollardan hakkımızı savunacağız, kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Adaletimize güveniyorum” dedi.

Yurttan atılabilir

Babasını 8 yıl önce kaybeden, kardeşi ve annesinin ise her zaman yanında olduğunu söyleyen Aynur O.’nun şimdiki korkusu ise yurttan atılma ihtimali. Aynur kaldığı yurt müdürünün kendisini arayarak, “Trans birey kız yurdunda kalamaz, o kızların ailelerine açıklama yapamam. Disiplin kurulu toplanacak” dediğini söyledi. Aynur O., “Benden sosyal medyamı temizlememi istediler. Bende öldüresiye dayak yediğimi ve bunun üstünün kapatılmaması gerektiğini söyledim. Ben kötü bir şey yapmadım. Yurttan da atılabilirim” dedi.

'Şikayeti geri almam'

Aynur O.’nun yanında darp edilen kız arkadaşı Emine G. ise ailesinin olayı öğrenince kendileriyle hiç konuşmadıklarını söylerken yaşadıklarını anlattı: “Olaydan sonra defalarca aradılar. Küçük kardeşim 17 yaşında. Onu kullanarak bana hakaret ve tehdit yağdırıyorlar. Babam ifadesinde Aynur ve benim kavga ettiğimi, haplı ve alkollü olduğumuzu söylemiş. ‘Şeref ve onurum var, ben bunu nasıl kaldırayım’ demiş. Benim ona iftira attığımı iddia ediyor. Sadece beni dövselerdi şikayetçi olmazdım ama Aynur’a zarar verdikleri için ben de şikayetimi geri çekmeyeceğim.”

'Yalnız bırakmam'

Anne Nevin O. “Aynur 14 yaşındaki beri kendini kız gibi hissetmiyor. Psikolojik destek alıyor. Yavrumu yalnız bırakmam. Hep yanındayım” dedi. Nevin O. sosyal medyadaki hesabında kızıyla ilgili düşüncelerini paylaştı.