Eskişehir’de yaşayan Gürcistan uyruklu Türkiye vatandaşı 45 yaşındaki Marina Lakvekheliani, ayrılmak istediği erkek tarafından saldırıya uğradı. Yüzüne kimyasal madde atılan kadın “Uzaklaştırma istedim ama reddettiler. Can güvenliğim yok” dedi.
 
DHA’da yer alan habere göre, geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan saldırıda, Lakvekheliani apartman dairesinden içeriye girmek istediği sırada arkasından gelen 46 yaşındaki İ.C., yüzüne kimyasal madde döküp kaçtı. Yüzünde yanıklar oluşan Marina Lakvekheliani, Eskişehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahisi Servisi’nde tedaviye alındı.
 
Uzaklaştırma istedim reddedildi
 
Hastanede tedavisi süren ve can güvenliğinin olmadığını söyleyen Marina Lakvekheliani, olayla ilgili şunları söyledi:

“İ.C. ile ciddi bir birlikteliği düşündüğünü söylediği için arkadaşlığımız başladı. Zaman içinde çok fazla yalanları ortaya çıktı. Kandırıyordu, dedikleri birbirine uymuyordu. Aramızda sürekli kavgalar olmaya başladı. Ayrılıyorduk, zorla geliyordu tehdit ediyordu, takip ediyordu. Bir şekilde tekrar barışıyorduk. Kıskançlık krizleri vardı. Son olarak biz ayrıldık. Kabullenemedi bunu. Öldüreceğini söyleyerek tehdit etti. Polise ve savcıya gittim uzaklaştırma kararı verilmesi için ancak reddedildi. Olay günü ekmek almış eve dönerken bir anda yüzüme bir şey döktü ve kaçtı. Ben hastaneye geldikten sonra telefon edip ‘Niye böyle şeyler uyduruyorsun?’ dedi. Gözüm kulağım zarar gördü. Polise şikayetçi oldum. Şu an ben güvende değilim.” 

(Fotoğraf: DHA)