İlk defa yargı önüne çıkan zanlılardan Birol Karacal’a daha önceki sabıkasının neden olduğunu sordu. Karacal bu soruya "Bir kadın bana iftira attı'" ifadesini kullanınca mahkemede bulunanlardan tepki gördü.

Karacal'dan sonra zanlılardan Celal Bay'ın ifadesi alındı. Celal Bay, Emani Al Rahmun’un evine zorla girdiklerini belirtti. Kadının bu sırada uykudan uyandığını söyleyen Bay, "Kendini korumaya çalıştı. Darp ederek bayılttık" dedi.  Zanlı, "Öldürülen çocuk neredeydi?" sorusuna şu yanıtı verdi: 
 
"Çocuk ağlıyordu. Birol Karacal çocuğu boğarak susturdu. Çocğu ve kadını arabaya bindirdik Dağlık bir alana gittik. Burada Karacal kadına tecavüz etti. Bana da tecavüz et dedi, ben de ettim."

Bu sırada Bay'ın Suriyeli kadının hamile olduğunu fark etmediklerini söylemesi tepki gördü. Tecavüzün ardından Bilal Karabay'ın Emani’yi arabadan indirerek öldürdüğünü belirten Celal Bay, "Ardından bebeği de yanına bıraktık iş bittikten sonra beni de eve bıraktı" dedi.

Kadın Meclisleri: Emani'nin davası tüm kadınlarındır

Kadın Meclisleri'de davayı ' 9 aylık hamileyken cinsel saldırıya uğrayıp, işkence ile öldürülen Emani Al Rahmun için Sakarya Adliyesi'nde duruşmadayız. Davaya müdahillik talebinde bulunduk. Emani'nin davası tüm kadınlarındır' diyerek takip etti.