Büşra K. boşanmak istediği için eşi tarafından tornavidayla öldürülmeye çalışılmıştı.Bugün mahkemenin ilke celsesi gerçekleşti. Davaya katılan İstanbul Kadın Meclisi mahkemeye ilşkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Kadın Meclisinin açıklaması şu şekilde;

Büşra K.'nın davası görüldü, “Failin davada söylediği hiçbir şey indirim sebebi sayılamaz”

Büşra 2016 Eylül ayında boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmeye çalışıldı. Otoyolun kenarında tornavidayla vücudunun her tarafına darbeler saplandı.

Buna ilişkin yargılamaya başlandı. Ceza mahkemesinde görülen yargılama öncelikle görevsizlik kararı vermişti. Ardından ağır ceza mahkemesi de görevsizlik kararı verdi. Üst mahkeme de en sonda asliye cezanın görevli olduğuna kanaat getirdi.

Bugün bu mahkemenin ilk celsesiydi. Sanık, olayı hatırlamadığını, eşinin kendisini aldattığını, erkeklik onuruna sığdıramadığını, son kez barışmak için gittiğini, onu ikna edemeyince de bir anda hatırlayamadığı şekilde bu saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi. Elinde tornavida vardı, bu polis tutanaklarında da geçti fakat savunmasında tornavida değil araba anahtarıyla yaptığını iddia etti.

Çok ciddi bir yaralama söz konusu. Büşra beş gün boyunca hastanede tedavi görmek zorunda kaldı. Gözünden boynuna, bacaklarına kadar her tarafında tornavidanın izleri var. Yargılamaya Mayıs ayında devam edilecek. Gerçek adaletin yerini bulmasını istiyoruz.