İzmir'de kıyafetlerini bahane ederek iki kadını darp eden polis şunları söyledi;

Kanunun bana verdiği yetkiyi kullandım

Kanunun bana verdiği yetkiyi kullanıp gözaltına almaya çalıştım. Benim onların kılık- kıyafetine karışmam haddime değil.

Ailemi linç etmeye çalıştılar

Olayda küfür edilen ve sanık sandalyesinde oturanın kendisi olduğunu belirten polis memuru O.Y., "Olayda hem ben küfür yedim, hem de şu an sanık sandalyesinde oturuyorum. Basın ve sosyal medyanın paylaşımlarıyla beni ve ailemi linç etmeye çalıştılar. Ben sadece olay sırasında küfür edildiği için Derya Kılıç’a 'Ağzını yırtarım' dedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" diye konuştu.

Derya Kılıç ise polisin kıyafetine karıştığını ve darp edildiğini belirterek şunları söyledi;

Siz bu kıyafetle gezerseniz, size az bile

Alsancak Garı’na doğru yürürken, motosikletli iki kişi tarafından taciz edildim. İleride iki polis görünce arkadaşım benim motorlu kişilerce taciz edildiğimi ve motorlu kişileri görüp görmediklerini polislere sordu. Polis  ‘Siz bu kıyafetle gezerseniz, size az bile’ dedi. Sonra ben de 'Ne biçim konuşuyorsun?' dedim. Polis  bize küfür ederek kolumdan ve saçımdan tutarak darp etti. Kırılan alçıdaki bacağıma bastı. Ben de bunun üzerine küfür ettim. Daha sonra polis merkezine götürüldük. Orada da benim ifadem olmayan tutanağı imzalatmaya çalıştılar

Onlar kıyafetlerimiz nedeniyle tacizi hak ettiğimizi söylediler

Seray Gürer de polis O.Y.'nin arkadaşını darp ettiğini belirterek, "Arkadaşım taciz edilince ilerideki polislere sorduk. Ancak, onlar kıyafetlerimiz nedeniyle tacizi hak ettiğimiz yönünde ifadeler kullandı. Biz tepki gösterince de Derya’ya tokat atarak darp ettiler. Derya kendini korumak istedi. Darp edilip canı yandığı için küfür etti" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. İzmir Kadın Meclisi de Derya Kılıç ve Seray Gürer’e destek olmak için Adliye önündeydi.

İzmir Kadın Meclisi de Derya Kılıç ve Seray Gürer’e destek olmak için Adliye önündeydi.