2016 yılında boşanmak istediği Emre Aşkın tarafından silahla vurularak felç kalan Handan Aşkın, dava sürecini ve sonrasında yaşadıklarını Yarın Haber’e değerlendirdi.

 
Geçtiğimiz perşembe günü (8 Şubat) görülen davada Handan Aşkın’ı yaralayan Emre Aşkın’ın tutukluluğunun devamına karar verilirken dava 10 Mayıs 2018’e ertelenmişti. 
 
Erenköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Handan Aşkın, dava ve tedavi süreçlerini Yarın Haber’e değerlendirdi. İki yıldır tedavi gördüğünü söyleyen iki çocuk annesi Handan Aşkın, bu süreçte bağlama kursuna başladığını ve bunu devam ettireceğini ifade ederken kadınlara “Hayattan vazgeçmeyin, yaşamı her zaman sevin” çağrısı yaptı. 
 
Konuşmasında dava sürecini de değerlendiren Handan Aşkın, Eylül ayında Çağlayan Adliyesi’nde görülen davada Emre Aşkın’ın yakınlarının kendisine sözlü olarak saldırıda bulunmalarına ilişkin olarak “Ne yaparlarsa yapsınlar, ben davamdan vazgeçmeyeceğim. Avukatımın da yardımıyla bana onu yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundum, süreci takip etmeye devam edeceğim” şeklinde konuştu. 
 
11 yıllık evliliği boyunca eşinin kendisine fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını söyleyen Handan Aşkın, “Burdan bütün kadınlara sesleniyorum, ne olur sessiz kalmayın, susmayın. Olmuyorsa orada bırakın, şiddetin hiçbir boyutuna sessiz kalmayın” diyerek şiddet gören kadınlara seslendi.