Ankara’da üniversite öğrencisi bir kadını taciz eden Sertaç Ç. gözaltına alınmıştı. Şikayetçi olmak için güvenlik kameraları görüntüleriyle karakola giden Tansu, karakoldan bir sonuç alamayınca sosyal medya üzerinden uğradığı tacizin görüntüleriyle beraber “tacizcimi arıyorum” şeklinde paylaşım yapmıştı. Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine tacizcinin kimliği tespit edilmiş ve tutuklanmıştı. Kadının taciz anına ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine gündeme gelen olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Bürosu, ekip kurarak görüntülerdeki kişinin tespiti için çalışma başlatmıştı.

TAKIM ELBİSE GİYEREK HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Bugün Ankara 30'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tacizci takım elbise ile katıldı.Duruşmaya Tansu C., avukatları ve onu destekleyen Ankara Kadın Meclisi de katıldı. Davaya katılan Aile Bakanlığı vekili kadına karşı suçlar ve diğer cinsel suçların toplumdaki artışı gözetilerek üst hadden ceza verilmesine karar verilmesini talep etti.

SANIK "PİŞMANIM" DEDİ

Duruşmaya takım elbise giyerek katılan sanık "Ben önceden tasarlayarak takipte bulunmadım, aynı güzergahta yürümüştük pişmanım." dedi. Sanığın cinsel saldırı suçunu işlediği anlaşılıp önce 2 yıl hapis cezasi ile cezalandırılmasına karar verildi. Sonrasında TCK 62 madde gereği fail yararına cezayı hafifletecek takdiri nedenlerin varlığı öne sürüldü ve indirim yapılarak 1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Sanığın kaçacağına, gizleneceğine karşı kuvvetli şüphenin olmadığı öne sürülerek sanığın tahliyesine karar verildi. Ankara Kadın Meclisi ise karara itiraz edeceğini açıkladı.

'Cinsel taciz' sanığı takım elbise giydi, “pişmanım” dedi