Bahçeşir Atatürk Anadolu Lisesi'nde bu yıl göreve başlayan hademenin kız öğrencileri taciz ettiği ortaya çıktı. Olay bir kız öğrencinin okul aynasına "BAAL'de istismar var" yazmasıyla ortaya çıkan taciz skandalının üstünün okul müdürü tarafından kapandığı ortaya çıktı. 

Geçtiğimiz günlerde iki kız öğrenci koridorda sohbet ederken arkalarında durarak mastürbasyon yapan hademeyi fark eden öğrenciler, olayı velilerine anlattı. Velileriyle birlikte okula gelen öğrencilere, müdürün tepkisi ise “Kızım o kadar dar giyilir mi, erkek hocalar bile bakıyor” oldu. 

Twitter'da #BAALdeistismarvar etiketiyle yayılan olaya rağmen hademenin maaşını aldığı gerekçesiyle 3 hafta daha çalıştığı kaydedildi. 

"Taciz olayı yok"

Evrensel'e konuşan Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Selim Misirli ise şunları söylediği kaydedildi:

"Okulumuzda böyle bir taciz olayı yok. İki öğrencimizin çalışandan şikayeti vardı ve o çalışanı işten çıkardık. Daha önce böyle olaylar yaşanmışsa neden rehberlik birimine ya da bize haber vermediler? Bu olayın arkasına sığınarak şimdi söylüyorlar, nerdeydiler şimdiye kadar? Niye bizi ve okul rehberlik birimini bilgilendirmediler? Hiçbirini idareye yansıtmamışlar. Gereksiz iddialar, perde arkası provokasyon. Bizim kılık kıyafet yönetmeliğimiz belli. Bu beni yıpratma amacıyla kullanılan bir ifade. Olayı başka öğrenciler ve öğretmenlerin tahrik ettiğini düşünüyoruz."

Okulda eğitim gören kız öğrenciler "İstismara sessiz kalma" diyerek imza kampanyası başlattı. Okul öğrencilerinden N.A ve T.B, “Eğer gelecek nesil bizlersek biz de özgürce korkmadan ve çekinmeden eğitim-öğretim görmek istiyoruz. Bizim amacımız okulumuzu kötülemek ya da okul idaresini suçlamak değil hakkımızı savunup yaşanan istismarlara göz yummamaktır” dedi.

İmza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz