Mübarek, 2016’nın aralık ayında, Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne gidip siber suçlar birimine gidip kendisini tehdit eden Küpeli hakkında şikâyetçi oldu. Sonrasında Küpeli'yi arayarak kendisinden şikâyetçi olduğunu bildirdi. Mübarek'in kaydettiği konuşmada Küpeli, “Bu iş mahkemede bitecek, vazgeç. Seni mahkeme kurtarmaz. O hapse girsem de sana tecavüz edeceğim ve seni öldüreceğim” dedi.

İki yıldır ölümle tehdit edilen, çevresine mesaj atılan, adına Facebook hesapları açılan Gülay Mübarek'e yönelik tehditleri, Hürriyet gazetesinden Melis Alphan köşesine taşımıştı.

Mübarek ayrıca Erdoğan Küpeli'nin, kendisini defalarca yeğenine de tecavüz etmekle tehdit ettiğini Alphan'a şu ifadelerle anlattı:

"'Bunlar sinir anında bir kereliğine söylediği şeyler değil. İki yıldır bilerek, isteyerek söyledikleri. Bu kişi iki yıldır sürekli beni öldüreceğini, bana tecavüz edeceğini yazıyor, söylüyor, haykırıyor' diyor ve ekliyor: 'Tehditleri arasında 4 yaşındaki yeğenime tecavüz etmek de var. Defalarca dile getirdi bunu. Ve bu kişi şu anda Adana Feke’de bir ilköğretim okulunda ücretli öğretmenlik yapıyor.'"

Tehdit ve şiddetin gündeme gelmesinin ardından, sosyal medyada birleşen kadınlar, #GülayınSesiOlmayaGeldik başlığı altında toplanıp, Gülay Mübarek'e destek oluyor.

Soruşturma başlatıldı

Melis Alphan'ın yazısından sonra Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili araştırma, inceleme başlattı.

Savcılık harekete geçti

Mübarek'e yönelik tehditlerin ardından Savcılık da harekete geçti. Mübarek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, emniyette ifade verdiğini ve koruma ve uzaklaştırma kararı için savcı ile görüştüğünü yazdı.

Alphan’ın yazısı için tıklayınız.