Kadınlar, 11 Mart Pazar günü (bugün) saat 15.00’da Maltepe'deki Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde sorunlarını konuşmak için Türkiye Kadın Meclisi toplantısında buluştu.

'Kıyafetime Karışma' diyerek bir araya gelen kadınlar Türkiye'nin her yerinde; illerde, ilçelerde, üniversitelerde Kadın Meclisleri'ni kurdu. 

Bugün ise Türkiye'nin her bir yanından kadınlar, saat 15.00'te Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde kadın ve çocuk karşıtı politikalara karşı eşit söz hakkı ile çözüm yollarını konuşmak için Türkiye Kadın Meclisi'nde bir araya geldi.

Kadın Meclisleri, çağrısında "her kesimden kadının katılımıyla, aynı zamanda üniversiteli ve liseli kadınların da çağrısıyla düzenlenecek toplantımızda yüzlerce kadın; geleceğini, kadın ve çocuk düşmanı politikalara karşı çözüm yollarını herkesin eşit söz hakkına sahip olacağı Kadın Meclisi’nde konuşacak" dedi. 

"Bugün bir konuşmacı olmayacak, herkesin söz hakkı olacak"

Dilber Sünnetçioğlu: Kadınız, güçlüyüz, haklarımıza sahip çıkacağız

Kadınlar söz alıyor

Kadın ve çocuk karşıtı politikalara karşı eşit söz hakkı ile çözüm yollarını konuşmak için bir araya gelen kadınlar fikirlerini Türkiye Kadın Meclisi'nde paylaşıyor.

*

Söz alan bir katılımcı, "Ben kadınlara bakanlardan daha çok güvendiğim için 700 km yolu bu toplantıya katılmak için geldim" diye konuştu.

*