Geçtiğimiz Pazar günü akşam saatlerinde Konuralp-Düzce seferini yapan bir otobüste iki üniversiteli genç kadının arkasında bulunan boş koltuğa oturan 37 yaşındaki İ.S. isimli şahıs, kadınlara dokunarak mastürbasyon yapmaya başladı. Durumun otobüste bulunan bir başka yolcu tarafından fark edilmesi üzerine şahıs linç edilmeye çalışıldı.

İhbar üzerine Hamidiye Mahallesi’nde bulunan ışıklı kavşakta polis tarafından durdurulan otobüsteki şahıs gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından geçtiğimiz gün adliyeye sevk edilen İ.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan tutuklanan İ.S.’nin yanında taşıdığı çantadan ise kadın iç çamaşırı çıktığı öğrenildi.

Olayın ardından Yarın Haber'e açıklamalarda bulunan mağdurlardan S.Y. olay anında çok korktuğunu ve endişelendiğini dile getirdi. Daha sonra aldığı desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan S.Y. yalnız olmadığını bildiğini ve artık korkmadığını sözlerine ekledi.

S.Y.'nin açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle;

'Alkollü olduğunu sonradan öğrendik'

"Olay benim bir tak sesi duymam ve arkamı döndügümde kafası geriye düşmüş ve dudağından ciddi derecede kan akan biriyle karşılaşmamla başladı. Baygınlık geçirdiğini ve bir frenle kafasını ön koltuğa vurduğunu düşünerek yardım etmek için ayağa kalktım ve peçete uzattım. Daha sonra otobüsteki diğer insanların adamın cinsel organının dışarda olduğunu söyleyerek beni uyarmasıyla yanından uzaklaştım. Zaten adam inmek için ayağa kalktığında düzgünce ayakta duramıyordu. Sonradan ögrendim ki alkollüymüş. Adamın saçlarımızla oynadığını da orada öğrendik.

'Umarım bir ailesi yoktur'

Sonra biz ekip arabasıyla karakola götürülürken, otobüsteki diğer insanlar da tanık olarak otobüsle karakola getirildiler. Getirilmeden önce de yanındaki poşetlerin içinde kızına aldığını söylediği iç çamaşırı olduğunu ögrendik. Umarım bir aileye sahip değildir. Biz ordan darp raporu almak üzere hastaneye götürüldük. Sonra tekrar karakola geldik ve ifade verdik, şikayetçi olduk.

'Anladım ki yanımda çok insan var'

"Şahıs umarım uzun süre hapis cezası alır. Olayı duyan herkesin verdiği tepkiler hakkın ve haklının yanında olduklarını gösterdi bana. Evet dünyada böyle insanlar var ama dur diyen iyi insanlar da var. Belki böyle böyle insanların vicdanlarıyla dalga geçiyorlar. Anladım ki yanımda çok insan var. Doğruyu bilen ve savunan. Benimle birlikte mahkemeye gelmek isteyen her insanda gördüm bunu. Artık dışarda yürürken adımlarımı daha sık atıyorum sadece, evet tedirgin oluyorum ama korkmuyorum. Otobüste olayı fark edip müdahale etmeselerdi o adam inip kim bilir daha kimlere zarar verecekti. Ailesi varsa belki de o halde eve gidip bir de onlara zarar verecekti. İnşallah hapse atılır ve uzun süre çıkamaz."