İzmir'in Bornova semtinde 2013 yılında eşi Mustafa Demirci'nin, tüfekle vurduğu Emine Demirci hayatını kaybetmişti. Olay sonrasında tüfeği alıp kaçarken olay yerine gelen polis ekipleriyle karşılaşan katil Mustafa Demirci, ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanmaya başladı.

Bilirkişi raporunda "cinayet" denmesine rağmen tutuklama talebi reddedildi

Üç ay süren duruşmaların ardından serbest bırakıldıktan sonra Emine Demirci'nin ailesi temyiz için yargıtaya başvurdu. Bilirkişi raporunda "cinayet" denmesine rağmen Demirci'nin tutuklama talebi reddedildi ve serbest bırakıldı.

Olay ile ilgili konuşan Emine Demirci'nin ablası Sevinç Üntürk şunları söyledi:

"Mustafa Demirci 2013 yılı Mayıs ayında kasten adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanmaya başladı. Duruşmalar 3 ay sürdü. 3 duruşma sonunda katil 'ailesini kaybetmiş ve aile düzeni bozulduğu için mağdur durumda' diyerek Mustafa Demirci'yi serbest bıraktılar. İlk duruşmadan sonra temyiz için Yargıtay'a başvurduk.

Yargıtaydan gelen karar sonrası 2. duruşma da adli tıp kurumu raporu ve bilirkişi raporuna rağmen tutuklanmadı. Resmen katil kaçsın diye zaman tanınıyor. Bu ülke kadın cinayetleri işleyen ve çocuk istismarcılarıyla dolu. Bunların cezasının verilmesi gerekiyor. herkes kendi adaletini kendisi mi sağlamalı?"