Muğla’nın Menteşe ilçesinde geçtiğimiz Temmuz ayında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencisi saldırgan Hüseyin G, aynı üniversitede okuyan 23 yaşındaki Tuğçe K’yi bıçaklamıştı.

Hastaneye kaldırılan K’nin dalağı alınmıştı. Tutuklanan Hüseyin G. hakkında ise “vasıflı bıçakla yaralama” suçundan sekiz yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

DHA’nın haberine göre, Muğla 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün (15 Ekim) karar duruşması yapıldı. Son savunmasını yapan Hüseyin G, “Elimdeki bıçağın Tuğçe’ye denk geldiğini fark etmedim. Kesinlikle bilerek ve isteyerek hiçbir şey yapmadım. Pişmanım, tahliyemi istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti sanığa sekiz yıl hapis cezası verdi. Bu ceza iyi hal indirimi uygulanarak altı yıl sekiz aya indirildi.

Güney, “pişmanlığı, yargılama sürecindeki davranışları, gözaltı ile tutukluğundaki geçirdiği süreler ile verilen ceza miktarı da dikkate alınarak” tahliye edildi.

“Bana tekrar saldırmasında korkuyorum”

Karardan sonra karara itiraz eden Tuğçe K. adliye bahçesinde saldırganın kendisine yeniden saldırabileceği açıklaması yaptı. Tuğçe K. “Hüseyin G. tahliye edildi ve bu süreçte bana saldırmasından, bir şey yapmasından korkuyorum” dediği videoda tüm kadınları kendisine destek olmaya çağırdı.