Oyuncu Ahmet Kural’ın Sıla Gençoğlu'na şiddet uygulamasıyla ilgili olarak ilgili olarak şarkıcı Tuğba Ekinci, Ahmet Kural’ı savundu, kadına şiddeti normalleştirmeye çalıştı. Tuğba Ekinci şiddet gören kadını suçlayarak “Böyle şeylere maruz kalmamak için, bir bayan olarak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım. Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı-sert olmasından yanayım” dedi.

Programa katılan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav "Her gün birden fazla kadın öldürülüyor. Bu korkunç bir sağanak gibi. Şiddet normalleştirilemez. Yaralı kadınları, aileleri iyileştirecek tek şey; adaletin onarılmasına yarayacak şeyleri konuşmamız." dedi.

Tuğba Ekinci'nin Sıla hakkında açıklamalarını yanıtlayan Gülsüm Kav, "Olayın kendisinden çok hanımefendinin demeçlerinin konuşulması çok üzücü, konumuza dönelim" şeklinde konuştu.

'Kadına şiddet' programında saatlerce Ekinci ile tartışan Gülsüm Kav, tartışmaları Yol TV'ye anlattı. Kav, "Tuğba Ekinci ilgi görmek için böyle davranıyor olabilir. Ama bir kadının, kadına şiddet ile ilgili böyle konuşması çok ilginç" dedi.