Anasayfa / Güncel / Greif işçilerine tehdit mesajı geldi

Greif işçilerine tehdit mesajı geldi

Greif çuval fabrikasında işçilerin işgal eylemi 4. gününde devam ederken, tüm işçilere eylemi sona erdirmezlerse işten atılacaklarına dair cep telefonu mesajı gönderildi. Mesajda işçilere eylemleriyle ilgili noter kanalı ile bilgilendirme yapıldığı belirtilirken; işçilerin örgütlü olduğu DİSK/Tekstil'in de eylemi onaylamadığına dair vurgu dikkat çekiyor. İşçiler, taşeron işçilerin kadroya alınmasını, 4 ikramiye ve yüzde 30 zam talebiyle fabrikayı işgal etmiş, DİSK/Tekstil, eyleme tepki göstermişti.

Greif işçilerine tehdit mesajı geldi
İşçilere gelen mesajı olduğu gibi aktarıyoruz:
 
"Greif Hadımköy Fabrikasında yapılmakta olan kanunsuz işgal, eylemlerin ve bu eylemlerin olası yasal sonuçları ile ilgili tarafınıza noter kanalı ile bir bilgilendirme yapılmıştır.
 
Noter kanalı ile yapılacak bilgilendirmenin tarafınıza ulaşmasına kadar geçecek sürede bu mesaj aşağıdaki konulara açıklık getirmek amacı ile gönderilmiştir.
 
1- Greif Yönetimi olarak bildirmek isteriz ki, toplu sözleşme görüşmeleri DİSK Tekstil İş Sendikası yetkilileri ile devam etmektedir.
 
2- Bu eylem yasal olmayan bir eylemdir.
 
3- İş hakkınız yasal olmayan eyleme katılmanız durumunda risk altındadır.
 
4- Hadımköy Fabrikamız sendika temsilcilerinin fabrikamızdaki hareketlerinin DİSK Tekstil İş Sendikası tarafından
da desteklenmediği, DİSK Tekstil İş Sendikası Başkanı Sayın Rıdvan Budak tarafından tarafımıza bildirilmiştir.
 
5- Fabrikamızda eyleme katılıma son vermediğiniz müddetçe toplu iş görüşmelerinin sonuçlanması ve Greif Yönetimi tarafından imzalanması mümkün değildir."
 
Tehditlere pabuç bırakmayacaklar
 
Mesajın gelmesinin ardından fabrika bahçesinde bütün işçiler toplandı. Temsilciler gelen mesaj hakkında haberi
olmayanları bilgilendirdi. Mesaj tüm işçilere gönderilmemiş.
 
Bilgilendirme sonrasında işçiler yönetimin tehditlerine pabuç bırakmayacaklarını ve eylemlerini kazanıncaya kadar sürdüreceklerini bir kez daha haykırdılar. Konuşmalarda sendika ağaları da teşhir edildi. "İşgal, grev, direniş!", "Kahrolsun sendika ağaları!", "Direne direne kazanacağız!" sloganları atıldı.
 

 

Yukarı Çık