Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, saldırganın çıkmadan hemen önce bir kişi tarafından tekmelendiği görülüyor.

01.20’de panik

IŞİD’li saldırganın saat 01.20’deki saldırısıyla birlikte Reina’da eğlenenler panik halinde kaçışmaya başlıyor.
 
Kaçan bazı kişilerin yere düşenlerin üzerinden geçtiği, bazılarının da vurulan arkadaşlarını sürükleyerek saldırıyerinden uzaklaştırmaya çalıştığı görülüyor.
 
Tarıyor, tarıyor
 
Yılbaşı gecesi eğlence mekânındaki dehşet yaklaşık 5 dakika sürüyor. Korku dolu anlar yaşayan bazı kişiler bulundukları yerde masa ve koltuklarına altına saklanmaya çalışıyor.
 
Bazı kişilerin de birbirlerine sarıldığı, birbirlerini korumaya çalıştığı görülüyor.
 
 
Beresini çıkarıyor
 
Eğlence mekânında 39 kişiyi katleden saldırgan, saat 01.26’da üzerindeki montunu ve beresini çıkarıyor.
 
Ardından da kazağını çıkartan katliamcının üzerinde sadece gömlek ve pantolonu kalıyor. Yerdekilerin yanından geçiyor, bir müddet sonra dönüyor.
 
Eğilip yaklaşıyor
 
Elinde geçici körlüğe ve işitme kaybına yol açan ‘flashbang’ türü patlayıcı tutan saldırgan saat 01.27’de yerde saklanmaya çalışan bir grubun yanına yaklaşıyor. Bu sırada grubun içindeki bir erkek, kendisine yaklaşan ve üzerine eğilen teröriste birkaç tekme atıyor.
 
Elini yaralıyor
 
Saldırgan tekmeyi yiyince geriye doğru savruluyor ve elindeki ‘flashbang’ patlıyor. Saldırgan, patlamanın etkisiyle yerde 10-15 saniye hareketsiz kalıyor. Elinden yaralanan saldırgan, kendisine gelir gelmez ise birçok kişiyi katlettiği kulüpten çıkıyor.

(Fotoğraflar: Hürriyet)

Ne olmuştu?

İstanbul’un eğlence mekânlarından Ortaköy’deki Reina yılbaşı gecesi 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Yaklaşık 600 kişinin bulunduğu ve yılbaşı kutlamaları yapan insanları hedef alan saldırganın uzun namlulu silahlarla ateş ederek gece kulübünün içine girdiği belirtildi. 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı IŞİD üstlendi.

Reina Katliamı zanlısının taksiyle kaçış görüntüleri yayınlandı

Reina Katliamını gerçekleştiren zanlının ülkeye giriş görüntüleri yayınlandı

Reuters: IŞİD Reina'daki saldırıyı üstlendi

Ortaköy'de Reina gece kulübüne silahlı saldırı düzenlendi