Maçka'daki Adalet Nöbeti'ndeki vatandaş: Biz hırsızlık yapmadık, yargılanması gerekenler belli 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Adalet Yürüyüşüne katılanlar için "Yarın yargı sizi de çağırırsa şaşırmayın" demişti. Bugün İstanbul Maçka Parkı'ndaki Adalet Nöbeti'nde bir vatandaş Erdoğan'ın bu sözlerine şu şekilde cevap verdi: "Yargılanacak olan varsa kendileri kardeşim. Kendileri yargılansın. Biz niye yargılanalım? Bizim alnımız açık. Biz hırsız değiliz."

 


 

Adalet yürüyüşüne katılan eski AKP'li vatandaş: Adaleti evde bekleyemeyiz, adalet siyaset üstü bir kavramdır

Ankara'da başlayan Adalet Yürüyüşü'ne katılan eski AKP'li bir vatandaş ülkede adaletin olmadığını belirterek "Adaleti evimizde bekleyemeyiz" dedi. Eskiden AKP'li olduğunu söyleyen vatandaş son dönemde yaşananlardan sonra yürüyüşe katıldığını söyledi ve şöyle ekledi: "Adalet siyaset üstü bir kavramdır. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin insanları uyutma politikalarını artık yemiyoruz. Biz artık doğrunun yanındayız, insanlığın yanındayız."

 

 

Başbakan'ın "Adalet sokakta aranmaz" sözlerine adalet yürüyüşündeki vatandaşlardan cevap: Adalet yoksa her yerde aranır

Başbakan Binali Yıldırım adalet yürüyüşüne ilişkin yaptığı açıklamada "Adalet sokakta aranmaz" demişti. Adalet Yürüyüşünü sürdüren vatandaşlara Yıldırım'ın bu sözleriyle ilgili mikrofon uzattık. Bir vatandaş "Adalet yoksa, her yerde aranır" şeklinde cevap verirken, bir diğer vatandaş "O zaman bu milleti 15 Temmuz'da sokağa dökmeyeceklerdi" diye konuştu.

 

 

"Yargı sizi de çağırırsa şaşırmayın" diyen Erdoğan'a vatandaştan yanıt: Çağırsın, bizim alnımız ak

"Yargı sizi de çağırırsa şaşırmayın" diyen Erdoğan'a Maçka Parkı'nda mikrofon uzattığımız vatandaştan yanıt geldi. Adalet için İstanbul'da direnişe devam eden vatandaşlardan biri "Çağırsın, bizim alnımız ak. Kimseye veremeyecek hesabımız yok." diyerek yanıt verdi. Maçka Parkı'nda bekleyişi sürdüren vatandaş sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanı adalet istiyorsa getirsin Yüksek Seçim Kurulu'nu yargılasın. Kendisi anayasayı tanımıyorum dedi. Hangimiz adaleti arıyor hangimiz aramıyor? Rejimi mi yok etmek istiyorlar? Ortadoğu'da kabile rejimi var burada da Saray rejimi mi olacak?"

 

"Hızlı trenle gitsin" diyen Başbakan'a vatandaştan yanıt: Akıllı tahtaya da bu lafları yazabilecek mi?

Ankara-İstanbul yolundaki yürüyüşe katılan bir vatandaş, Başbakan Binali Yıldırım'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik "Hızlı trenle gidebilir hem de hızlı trene binmiş olur. Niye eziyet ediyor kendine?” sözlerine yanıt verdi. Vatandaş Yıldırım'a "Kılıçdaroğlu hızlı trene binsin gitsin lafını akıllı tahtaya da yazabilecek mi?" sözleriyle yanıt verdi.

 

 

Maçka Parkı'ndaki vatandaştan Başbakan'a yanıt: İşlerine geldiğinde 'sokağa çıkın', başkaları hakkını aradığında 'sokakta aranmaz' diyorlar

Adalet nöbetinin 3. gününde vatandaşlar İstanbul'da Maçka Parkı'nda bir arada durmaya devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım adalet yürüyüşüne ilişkin yaptığı açıklamada "Adalet sokakta aranmaz" demişti. Maçka Parkı'nda Yarın Haber'e konuşan bir vatandaş, Başbakan'ın bu sözlerine "İşlerine geldiğinde 'sokağa çıkın', başkaları hakkını aradığında 'sokakta aranmaz' diyorlar" sözleriyle yanıt verdi.