23 gün önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü devam ediyor. Yürüyüş korteji bugün itibariyle İstanbul İl sınırına girdi. İstanbul’a gelindikçe yürüyüşteki kalabalıkta artmaya devam ediyor.

Bugün yürüyüşün ilk gününden itibaren içinde olan EHP Ankara İl Başkanı Can Ersoy ve EHP İstanbul İl Başkanı Özge Akman yürüyüşü Yarın Haber’e değerlendirdi.

EHP Ankara İl Başkanı Can Ersoy adalet isteyen herkesin 9 Temmuz’da Maltepe’de olması gerektiğini söyledi ve şunları ekledi: “Bu yürüyüşün bu kadar kararlılıkla İstanbul İl sınırına ulaştı. 10 binlerle birlikte omuz omuza verdiğimizde ulaşamayacağımız hiçbir hedef olmadığını gördük. Şimdi hedef 9 Temmuz’da milyonlar olabilmektir. Adalet isteyen herkes 9 Temmuz’da Maltepe’de olmalıdır.”

EHP İstanbul İl Başkanı Özge Akman’da 9 Temmuz’daki mitingin önemine değindi. Adalet mücadelesinin 9 Temmuz’da bitmeyeceğini söyleyen Akman, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün İstanbul İl sınırı hem bir zafer hemde bir başlangıç demektir. Bu yürüyüş bizim yüzde 50’den çok daha fazla olduğumuzu gösterdi. Hergün sıcağa, yağmura, çamura rağmen onbinlerce insanın 450 km’yi katetmesi demek bu memlekette haklı olan insanların önünde hiçbir gücün duramayacağı anlamına gelir. 9 Temmuz’daki mitingde bu yürüyüş sonlanacak ancak adalet mücadelesi, adalet yürüyüşü devam edecek.”