Çatalca Belediyesi'nin düzenlediği Erguvan Festivali'nde sahne alan ünlü şarkıcı Sertab Erener, sahne önündeki protokol alanının genişliği nedeniyle seyircilerin uzakta kaldığını fark etti. Erener hayranlarını protokol alanına davet etti ancak belediye yetkilileri güvenliği gerekçe gösterip buna izin vermedi.

DHA'da yer alan hbere göre bunun ardından Erener sahneyi terk etti. Seyirciler, ‘Sertab’ diye sloganlara başlarken önce belediyeden bir yetkili sahneye çıkıp, “Şimdi arabasına bindi gidiyor, sizce haklı mı değil mi” diye sordu. Seyirciler de hep bir ağızdan “Haklı” diye yanıtladı. Aynı kişi, “Peki başkanımız çok daha haklı değil mi” diye sordu. Seyirciler yine hep bir ağızdan, “Hayır” diye bağırdı.
 
Ardından Belediye Başkanı Cem Kara sahneye çıktı. Seyircilere, Sertab Erener’i kendisinin düzenlediği festival sayesinde dinleyebildiklerini, sabaha kadar ‘Sertab’ diye bağırsalar da istediklerinin gerçekleşmeyeceğini söyledi. Kara, “Bu organizasyonu size sağlayan benim. O nedenle yuhlamayla bu sorunu çözemezsiniz” derken Erener sahneye geri döndü.
 
Erener, belediye başkanından “Lütfen çıkabilir misiniz sahnemden” diyerek sahneden inmesini istedi. Kara da sahneden inmek zorunda kaldı. Erener, seyircileri “Onları ben çağırıyorum” diyerek sahneye davet etti. 

(Fotoğraf: DHA)